Kampionati turk është bërë “oazë” për futbollistët shaiptarë.

Prej se në këtë shtet apo klube turke kanë nis investimet e mëdha në futboll dhe ndoshta në sport në përgjithësi, asnjëherë më parë nuk kemi pasur futbollistë shqiptar më shumë se këtë vit, shkruan Korneri.net

Sipas rekdasisë tonë, nëpër klube turke dhe atë elitare gjithmonë është fjala, janë hiq më pak se 12 futbollistë, çka nuk do të thotë se nuk mund t’i bashkohen edhe të tjerë.

Kjo është lista e plotë e futbollistëve që luajnë atje sipas klubeve.

  • Fenerbahce: Kemal Ademi
  • Kasimpasa: Loret Sadiku, Florent Hadergjonaj
  • Yeni Malatya: Jetmir Topalli
  • Konyaspor: Sokol Cikalleshi, Eduard Daci, Zymer Bytyqi
  • Ankaragucu: Idriz Voca, Endri Çekiçi
  • Denizlispor: Veton Tusha
  • Antalyaspor: Omar Imeri
  • Erzurumspor: Elbasan Rashani

Për fund duhet të shtojmë edhe lajmin që ka të bëjë me Valmir Veliun.

Në bazë të informacioneve që posedojmë direkt me njerëz të fuqishëm në Turqi, sidomos me klubit Besiktas, lajmi se gjiganti turk po e kërkon Veliun, janë të pavërteta. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here