Ishte 20 maj 1998 dhe në Amsterdam Arena në Holandë vendosej fituesi i UEFA Champions League për atë sezon. Juventus vinte në finalen e tretë radhazi ndërsa për Real Madrid ishte hera e parë që nga epoka e Champions League. Real Madrid fitoi 1–0 me gol të Predrag Mijatović duke u dhënë madrilenëve titullin e shtatë evropian pas 32 vitesh. Në videon më poshtë që ju propozon lapsi.al mund të shihni si lojtarë disa emra të njohur që tashmë janë bërë trajnerë si Zidane, Inzaghi, Dechapms.

Artikulli paraprakMediat franceze zbulojnë lajmin e madh: Buffon kandidat për “Topin e Artë”….
Artikulli tjetërReal Madrid si Bayern Munchen, Isco si Kaka!