Nuk ka moment më të sikletshëm në një ndeshje futbolli se kur grinden lojtarët e së njëjtës skuadër. Kur përleshen lojtarët e dy skuadrave kundër njëri-tjetrit, rastet janë të shumta, dhe pothuajse në çdo ndeshje krijohet tension dhe një shtyrje më e fortë seç duhet.

Por rastet kur ka zënka brenda për brenda ekipit në mes të lojës, numërohen me gishtat e dorës. Dhe siç duket, më së shumti kanë ndodhur në Premier League-n angleze.

Emmanuel Adebayor dhe Nicholas Bendtner (Arsenal)

Emmanuel Adebayor was renowned for ill-discipline and lost his rag with Nicolas Bendtner

Joey Barton dhe Ousman Dabo (Manchester City)

barton

Craig Bellamy vs Jon Arne Riise (Liverpool)

Craig Bellamy saw the funny side of his confrontation with Jon Arne Riise eventually

 

Lee Bowyer vs Kieron Dyer (Newcastle)Lee Bowyer and Kieron Dyer came to blows as Newcastle were losing to Aston Villa 

Jermain Beckford dhe Eoin Doyle

Eoin Doyle (left) and Jermaine Beckford had to be separated by teammates on the pitch 

David Batty vs Graeme Le Saux (Blackburn)

David Batty confronted Graeme Le Saux during Blackburn's match against Spartak Moscow

 

Artikulli paraprakKolarov shan serbisht gjyqrarin, tërbohen anglezët (VIDEO)
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Bacca dhe Luiz Adriano nuk janë në planët e Montella-s