during the Premier League match between Manchester United and Leicester City at Old Trafford on September 24, 2016 in Manchester, England.

Manchester United ka shënuar fitore të thellë ndaj Leicester City në ndeshjen e parë të kavës së gjashtë në Premier League.

Djajtë e kuq te tri pikët e reja erdhën pas një pjese të parë të jashtëzakonshme deri më tani ku edhe i shënuan të gjitha golat.

Realizuan Smalling, Mata, Rashford dhe Pogba, ndërsa Ibrahimovic vetëm i mbante nga dy lojtarë në shpinë.

Por, në një moment në fushë ishin dy Ibrahimovic-a! Sigurisht pasi United festonte golin ekatërt, në fushën e blertë zbriti disi një person që i ngjante shumë sulmuesit boshnjak.

Padyshim se ky person e ka “idhull” Ibran pasi i mbante flokët dhe mjekrën identike si Ibra i cili e4 shikoi në fytyrë, ia zgjati dorën, dhe kaq sepse menjëherë reaguan personat e sigurisë.

 

Artikulli paraprak“Manita” e Barcelonës
Artikulli tjetërJuventusi fiton edhe me autogol