Kosova mbrëmjen e së hënës zhvillon ndeshjen e parë kualifikuese për ndonjë eveniment të rëndësishëm dhe fati e deshti që ndeshja hapëse pas pranimin me të drejta të plota në instancat ndërkombëtare të zhvillohet për kualifikime të botërorit 2018.

Të nderuar lexues a e dini se sa ndeshje ka zhvilluar Kosova pas lejimit të ndeshjeve miqësore nga FIFA dhe cili është bilanci?

Artikulli paraprakFOTO/ Skandaloze, UEFA nuk e njeh ende Kosovën të plotë
Artikulli tjetërDenim i dyfishtë për Romën