Jo rrallë herë futbollistë të klasit botëror janë me të njejtin mbiemër, por nuk kanë asnjë lidhje farëfisënore.

Të tillë janë edhe ish-dyshja e kombëtares së Italisë, të cilët në kohën sa ishin futbollistë aktiv ish mjaftë produktivë për skuadrës “axurre”.

Të nderuar lexues lirisht mund të provoni vetën duke zbuluar këta dy emra të njohur të futbollit italian dhe botëror.

Artikulli paraprakRrëfehet Nasri: Guardiola më kërkoi të qëndrojë, por unë..?
Artikulli tjetërTottenham e “blindon” yllin e skuadrës