Football Soccer - FC Copenhagen v Leicester City - UEFA Champions League Group Stage - Group G - Parken Stadion, Copenhagen, Denmark - 2/11/16 Leicester City's Jamie Vardy Action Images via Reuters / Andrew Couldridge Livepic EDITORIAL USE ONLY.

Pa asnjë dyshim sulmuesi më i mirë në Premier League ishte reprezentuesi anglez Jamier Vardy, i cili ishte më meritori për titullin e parë dhe historic i Leicester City në elitën e futbollit anglez.

Vardy ishte i jashtëzakonshëm, i shpejtë, afikas, bashkëpunues i mirë, asistues dhe të gjitha tiparet e një lojtari komplet, por këtë vi tai nuk është as për së afërmi ai që ishte vetëm një edicion më herët.

Derisa kishte shënuar në 11 ndeshje rresht vitin e kaluar, këtë vit apo në muajtë e fundit nuk ka shënuar gol në 11 ndeshje. Pyetja që po bëjne të gjithë në Angli është se çfarë po shkon keq te ky futbollist i cili edhe u ftua në përfaqësuesen e “treluanëve” për evropianin e dështuar të tyre në Francë.

Nëse Vardy nuk shënon dhe nuk është në formë të mirë, atëherë Leicester City i ka gjasat zero që të kualifikohet edhe edicionine  ardhshëm në garat evropiane, por nëse i kthehet golave atëherë do të ishte përforcimi më i madh për italianin Claudio Ranieri.

Artikulli paraprakPasalic: “Është kënaqësi të luash në San Siro, dhe dua të mbetem këtu”
Artikulli tjetërLegjenda e United i “fëlliq” formacionet zyrtare, Fenerbahce – Man. Utd [FOTO]