Njihet si shteti që prodhon talentët më të mëdhenjë në Evropë, por telashet në Federatën e Holandës me emrat më të shquar që ishin dikur të cilët assesi të gjejnë paqe mes vete, po e bënë Holandën ta vajtojnë të gjithë.

Këtë herë tulipanët në shtëpi u mposhtën nga Greqia 1-2, për të vazhduar ecurinë shumë të dobët në dy vitet e fundit.

Edhe pse Georginio Wijnaldum shënoi i pari në ndeshje, megjithatë grekët shënojnë dy herë me golat e Konstantinos Mitroglou dhe Giannis Gianniotas, për ta realizuar këtë fitore të madhe për ta pavarësisht se ishte vetëm një miqësore.

Artikulli paraprakSpanja mbetet e fortë, badihava ndryshimet te Belgjika
Artikulli tjetërA e dini cila skuadër është më e shtrenjta në botë?