Askush nuk e di ku gjendet Yaya Toure.

Derisa përfaqësuesja e Bregur të Fildishtë po bëhet gati për dy miqësore me 24 dhe 27 mars ndaj Togos dhe Moldavisë, mesfushori i Man.City nuk dihet se ku është sepse nuk është paraqitur fare, përcjell Korneri.net

Vet Fedetata e Bregut të Fildishtë e ka konfirmuar lajmin pasi ka nis të bëhet shumë serioze zhdukja e tij, pasi askush deri më tash nuk e ka parë apo dëgjuar me të.
Toure kishte vendosur të tërhiqej nga kombëtarja në vitin 2015, por u kthye në dhjetor të vitit të kaluar pas ftesës së trajnerit Kamara. “Elefantët” po kalojnë një moment të vështirë, pasi nuk kanë mundur të kualifikohen në Botëror, kurse zhdukja e lojtarit ka kthyer situatën në kaos të madh.
Toure ka luajtir saktësisht 100 ndeshje për Bregune Fildishtë, duke shënuar 19 gola./Korneri.net

Artikulli paraprakUshtrimet e Feronikelit në borë dhe ftohtë të madh
Artikulli tjetërKombëtarja U21 e gatshme për sfidën me Azerbajxhanin