Arturo Vidal ka mundur të ishte hero i padiskutueshëm kundër Real Madridit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve kudënr Real Madridit.
Mesfushori kilean shënoi golin e epërsisë për bavarezët, mirëpo pak më vonë kihste mundësinë që ta ndryshonte historinë e kësaj përballje pot ë shënonte nga penalltia.

Goditja e tij në vend se të përfundonte në rrjetë, topi shkoj shumë lartë mbi portë pasi gjuajtja ishte shumë e fortë.
Por, ku fluturoj ai top i Vidal? Kjo është pyetja që po bëhet gjatë ditës së sotme, dhe sigurisht se ka marr përgjigje, kuptohet me shaka sepse thuhet se topi ka shkuar në gjithësi e drejtë e në hënë.

Artikulli paraprakAsnjë gjuajtje në portë, por Leicester do të nënshkruante këtë rezultat edhe para fillimit
Artikulli tjetërDita historike e Milanos , priten ndryshime të mëdha