Për dy ditë, Interi arriti të zgjidhë plotësisht numrin e pagave që mund të rrezikojnin të sjellnin gjobitje në renditje për ekipin në rast të mos-pagesave deri më 16 shkurt.

Dje, në fakt, klubi pagoi dy muajt korrik dhe gusht lojtarët e vet, por dy muajt nëntor dhe dhjetor ishin ende të vonuar. Me vendimin e FIGC për të autorizuar negociata private me lojtarët për të shtyrë ose jo pagesat e borxheve, sot Interi ka arritur marrëveshjen përfundimtare edhe për dy muajt e tjerë të prapambetur, përcjell Korneri.net

Pas një përballjeje në Appiano Gentile, në fakt, lojtarët e ekipit të parë të Interit i kanë dhënë pronarit shtyrjen e pagesave të pagave për nëntorin dhe dhjetorin në fund të sezonit. /Korneri.net

Artikulli paraprakFiorentina me dy lojtarë më pak nxorri pikë te Torino
Artikulli tjetërTri skuadrat e mëdha italiane luajnë sonte