Coppa Italia, ndeshja e dytë gjysmëfinale.

Juventus dhe Milan do ta luajnë ndeshjen e dytë në Torino për ta siguruar finale e madhe e cila luhet me 17 qershor në Olimpico të Romës, me Juventusin që është favorit i madh për shumë arsye, përcjell Korneri.net

Edhe pse ndeshja e parë u mbyll 1-1, megjithatë rossonerëve u mungojnë lojtarët më të mirë shkaku i kartonëve “shumë të dyshimtë” nga ndeshja e parë, Ibrahimovic, Castillejo, Hernandez, kurse Juventusit i mungojnë vetëm të lënduarit Demiral dhe Higuain.

Sa i përket trajnerëve, si për Sarrin ashtu edhe Piolin e ardhmja mbetet e paqartë. Sidomos për trajnerin kuqezi eliminimi do ta afronte edhe më shumë shkarkimit në fund të edicionit, kurse pasardhësi i tij pritet të jetë i shumë përfoluri Ralf Rangnick. /Korneri.net

Artikulli paraprakGrow your Dating Success With an internet Dating Blog page
Artikulli tjetërDy ndeshje të Superligës luhen sot, Prishtinë dhe Klinë