Vendim jo mirë i matur dhe i gutshëm i Qeverisë së Kosovës.

Tifozët mund të rikthehen nëpër stadiume e Kosovës të futbollit besoni apo jo me 28 qershor, vendim që ka çuditur të gjithë, përcjell Korneri.net

Qeveria pas mbledhjes së mbajtur sot, mori këtë vendim apo më saktë ka shfuqizuar vendimin e marë më herët që kishte ndaluar aktivitet publike dhe jo publike që janë mbajtir pa praninë e shikuesve, tubimet sportive, konferenca, kocerte apo tryeza të rrumbullakëta.

Shfuqizohet: Vendimi me të cilin ndalohen aktivitetet publike dhe jo publike që kanë mundur të mbahen pa praninë publikut, tubimet sportive, konferenca, tryeza të rrumbullakëta etj“, thuhet në njoftimin e qeverisë.

Kosova po bëhet nnjë nga shtetet e rralla të rajonit që lejon shikues nëpër stadiume, ndërsa rastet me Covid-19 janë gjithnjë e në rritje. /Korneri.net

Artikulli paraprakTestet te Paris Saint Germain, tre futbollistë rezultojnë pozitivë ndaj koronavirusit
Artikulli tjetërNapoli lehtë te Verona, vendosin Milik-Lozano