Mesfushori fantastik i përfaqësuesës e Kosovës, Hekuran Kryeziu po përjeton momentet më të mira në karrierë te skuadra e tij aktuale Luzern.

Lideri i mesfushës i nderua nga skuadra dhe morri duartrokitje të zjarrta, pasi në ndeshjen e fundit në siperligën e Zvicrës ndaj Vaduz i shpërblye nga drejtuesit e Luzern me epitetin e futbollistit të vitit në skuadër.

Kryeziu i cili është i padiskutueshëm edhe në formacionin e Albert Bunjakit, gjatë këtij edicioni arriti të shënoi dy herë për Luczern.

Artikulli paraprakZyrtare: Trepça89 shpërthen menjëherë me dy transferime [FOTO]
Artikulli tjetërE habitshme : Luis Enrique mund të drejtoj në një sport tjetër!