Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka uruar Majlinda Kelmendin dhe gjithë Kosovën për medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Rio.

“Sot KEDSI ma ndali rrymen për gjysëmfinale e finale (prishje thanë), po gëzimin nuk munden me na e ndal. Urime Majlinda! Urime Kosovë!”, shkruan Shpend Ahmeti në llogarinë e tij në Facebook.

Raporti: Zeri

Artikulli paraprakMajlinda Kelmendi Kampione Olimpike
Artikulli tjetërMajlinda e vendos Kosovën para Maqedonisë, Malit të Zi dhe Bosnjës