MILAN, ITALY - MAY 28: Toni Kroos of Real Madrid and Luka Modric of Real Madrid celebrate with the Champions League trophy after the UEFA Champions League Final match between Real Madrid and Club Atletico de Madrid at Stadio Giuseppe Meazza on May 28, 2016 in Milan, Italy. (Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

Cristiano Ronaldo edicionin e kaluar shënonte, i theu shumë rekorde personale dhe ishte më meritori për titullin e 11. në Evropë. Megjithatë, dyshja Modric-Kroos janë në shpinën e tij, e ka udhqyer me topa, që padyshim edhe mendimi i ekspertëve të futbollit është se ata të dy janë shumë meritorë që Reali në fund e ngriti trofeun me vesh të mëdhenjë.

Mesfushori gjerman Toni Kroos i cili ishte i rrethaur nga gazetarët dhe i pyetur se cilin trofe e dëshiron më shumë, Ligën e Kampionëve apo atë botëror me Gjermanë, ait ha se të dytë do të ishte mirë t’i fitonte.

Kurse i pyetur se kush është bashkëlojtari më i preferuar i tij, Kroos shumë shpejt tha:

“Luka Modric! Djalë i mirë dhe lojtar fantastik. Është kënaqësi të luash me të”.

Kroos më vonë tha se i pëlqen shumë NBA dhe skuadra Dallas Mavericks, por nuk ka mundur të thoshte se cili trajner është më i mirë, Guardiola apo Ancelotti.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here