Vrasësi i kryeministrit serb, Zoran Gjingjiç, Milorad Lukoviç Legija ka paralajmëruar Ballist Morinën, se nëse ekstradohet në burgun ku ai vuan dënimin do të përdhunohet sistematikisht.

Lajmin e kanë bërë të ditura mediat serbe, me në krye “Kurir”. Ish-komandanti i “Baretave të Kuqe” është shprehur shumë i kënaqur me lajmin se Kroacia ka pranuar ekstradimin.

“Sapo të mbërrijë këtu do ta .. në banjo. Nuk shpëton dot. Do t’i japim një mikpritje të ngrohtë dhe do t’i gjejmë një vend mes nesh”, ishin kërcënimet e vrasësit të kryeministrit serb.

/Panorama Sport

Artikulli paraprakEurobasket, befasia e madhe dhe e parë humbja e Francës
Artikulli tjetërNuk e ka më moshën, lëndohet Chiellini dhe mungon në dy ndeshje