Mbrojtësi i Llapit, Ilir Krasniqi luajti për herë të parë si titullar me fanellën e Kosovës dhe bëri mjaft mirë në mbrojtjen me tre të trajnerit Gliha, duke dhënë kontributin e tij në suksesin 1-0 ndaj Izraelit.

Pas ndeshjes mbrojtësi 23-vjeçar nuk i fshehu emocionet e debutimit si titullar, teksa theksoi se është gjithmonë gati të nderojë fanellën e Kosovës.

Si u ndjeve sonte në debutimin me Kosovën?

Kam pasur shumë emocione në fillim, pasi ishte ndeshja e parë nga fillimi, por me kalimin e minutave u harrua çdo gjë dhe isha i përqendruar të bëja sa më mirë.

U duk sikur vuajtëm më shumë në pjesën e dytë?

Fusha ishte pak e rënduar dhe pas golit në pjesën e parë, menduam të qëndrojmë disi më mbrapa dhe të provojmë me kundërsulm.

Kosova luajti me tre në mbrojtje. A ju përshtatet kjo skemë?

Trajneri vendosi të luajmë kështu dhe bëmë shumë mirë. Mua më përshtatet kjo skemë dhe falënderoj trajnerin dhe shokët e skuadrës për besimin.

A jeni gati për të marrë përgjegjësi të tjera?

Ne jemi gjithmonë gati kur na thërret Kosova. Do të bëj gjithmonë maksimumin, sa herë që të më jepet mundësia të luaj.

Artikulli paraprakAliti: Urime të rinjve, ishin fantastikë! Edhe në Zvicër me zemër dhe dëshirë
Artikulli tjetërU tërbua në fund, Pochettino: Ndjesë gjytarit dhe Guardiolas, e teprova