Prishtina po avanson 1-0 në ndeshjen finale të Super Kupës e Kosovës, për edicionin 2016/17 me golin e Endrit Krasniqit, që njëkohësisht ishte i pari në karier me fanellën “Bardhekaltër’.

Krasniqi menjëherë pas përfundimit të 45 minutave të para foli për mikrofonat e Super Sport Kosova, për përshtypjet e tij të para pas realizimit të golit, i cili beson se do të ketë vlerën e titullit në fund të ndeshjës.

“Jam shumë i lumtur që realizova golin e parë me Prishtinë, i cili besojë se ë fund të na dhuroi titullin. Por, ka mbetur akoma lojë dhe ndoshta do të mund të realizoi dhe ndonjë tjetër”, deklaroi Krasniqi.

Artikulli paraprakSuperkupa: Formacionet zyrtare Feronikeli – Prishtina [FOTO]
Artikulli tjetërMoyes i’a “hap sytë” me gisht Januzajt: Boll fajësove të tjerët…