Real Madrid's Mateo Kovacic

Vazhdojnë spekulimet për Mateo Kovacic, i cili kërkohet nga disa skuadra të mëdha evropiane, por me fokus të veqantë Juventus dhe Milan.

Nisur nga vet spekulimet për një rikthim të Kovacic në Serie A, vjen edhe përgjigjja e kroatit, i cili në një farë menyre ka hedhur poshtë zërat për një largim nga “Bernabeu”.
“Spekulime ka për çdo lojtarë në kohë merkatoje. Unë jam futbollistë i Real Madrid dhe e tëra që mendojë është të jap më të mirën për skuadrën time në sezonin e ri”, u shpreh Kovacic.

Artikulli paraprakSot ky super lojtar prezentohet te Sigal Prishtina [FOTO]
Artikulli tjetërNjë rumun shënjestra e radhës nga Antonio Conte