Lajm perfekt për tifozët e Napolit dhe vet klubin italian. Njëri ndër mbrojtësit më të kërkuar në afatin e verës, Kalidou Koulibaly e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2021. Lajmin e ka konfirkuar presidenti Aurelio De Laurentis përmes Tëitter.

“Jam i kënaqur dhe njëkohësisht edhe i lumtur që Koulibaly e vazhdoi kontratën me Napolin edhe për pesë vite të tjera” ka thënë  De Laurentis.

Klauzola e qendërmbrojtësit tashmë pas kontratës së re do të jetë 65 milionë euro.

 

Artikulli paraprakTrajnerit Bilic po i ikë talenti kryesor te United
Artikulli tjetërDrita emëroi trajnerin e ri