Tifozëria e skuadrës mitrovicase Trepça, Torcida, ka shfrytëzuar ndeshjen Kosovë – Slloveni për të brohoritur kundër yllit të basketbollit kosovar, Drilon Hajrizi, i cili para pak ditësh e konfirmoi kalimin te rivali i madh i Trepçës, Sigal Prishtina.

Rivaliteti i madh i skuadrave Trepça dhe Prishtina, ka bërë që tifozët mitrovicas ta ndjejnë vetën të tradhëtuar, pasi Hajrizi pikërisht te Trepça mori hapat e parë të lojës së basletbollit.

Artikulli paraprak“Dush i ftohtë” për Borussia Dortmund
Artikulli tjetërLiverpool “gjunjëzon” kampionët