Trajneri i Kosovës, Brad Greenberg u ka thënë edhe lojtarëve ta japin maksimumin, të enjten pasdite, në seancën e parafundit stërvitore para ndeshjes me Lituaninë.

Kosovë – Lituani luhet sot nga ora 19:00 në palestrën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, dhe është e para eliminatore për botërorin “Kina 2019”.

Kosova është në Grupin C, ku janë edhe Hungaria e Polonia. Një stërvitje të lehtë, Kosova do të mbajë edhe sot në mëngjes./Korneri.net.

 

Artikulli paraprakNga Özil e deri te Goretzka, ja yjet që mund të ndërrojnë ambient gjatë dimrit
Artikulli tjetërBarcelona “ndez fshesën”: Ja futbollistët që do të largohen gjatë dimrit….