Pak orë para fillimit të ndeshjes së Kosovës me Kroacinë, mësohet se janë marrë masa të forta teknike dhe administrative për të eliminuar çdo lloj konflikti publik mes grupeve të tifozëve.

Në kuadër të kësaj mësohet se edhe Ambasada e Kroacisë në Tiranë ka kërkuar nga autoritetet identifikimin e tifozëve problematik dhe parandalimin e çdo lloj incidenti që mund të cenoje rendin dhe sigurinë e tifozëve dhe skuadrës kroate.

3

Artikulli paraprakRadhë të gjata në kufirin shqiptaro-shqiptar [FOTO]
Artikulli tjetërE kallin Dardanët, me fishekzjarre nisen drejt Shkodrës [VIDEO]