????????????????????????????????????

Përcaktohet edhe qyteti se ku do të luhet ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian U-21 ndërmjet Gjermanisë favorite dhe Kosovës që në program është me  5 shtator të këtij viti, shkruan Korneri.net.
Federata Gjermane e Futbollit (DFB) e ka vendosur për stadiumin Bremer Brucke” të Osnabruckut, aty ku Kosova e luan ndeshjen e dytë kualifikuese pas disfatës së parë që pësoi nga Iranda 1:0.
Në grupin tonë të 5-të, përveç Kosovës janë edhe Gjermania, Irlanda, Azerbajxhani, Norvegjia dhe Izraeli.

Artikulli paraprakKy është formacioni i javës në Champions League, asnjë futbollistë i Barcelonës nuk përfshihet….[FOTO]
Artikulli tjetërGjashtë federatave të sportit u ndahen 913 mijë euro