Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar edhe humbjen e katërt radhazi në kuadër të eliminatorëve për Eurobasket 2016.

Pas tre humbjeve radhazi nga Sllovenia, Ukraina dhe Bullgaria, Kosova sonte pësoi humbjen e katërt në eliminatore dhe të dytën nga Sllovenia super e fortë me rezultat 81:91.

Në fakt Kosova pjesën e parë të ndeshjes e mbylli me epërsi, mirëpo pjesën e dytë të ndeshjes përfaqësuesja e Sllovenisë e mori me më shumë seriozitet, duke arritur që në 20 minutat e fundit ta riktheje ndeshjen në favor të vetin.

Koshashënuesit më të mirë te Kosova ishin Doelman me 30 pikë dhe Berisha me 16, kurse te Sllovenia më efikasit ishin Prepelic me 27 dhe Blazic e Klobucar me nga 13 pikë të shënuara.

 

Artikulli paraprakNë mbeshtetje të Sllovenisë edhe KFORI…[FOTO]
Artikulli tjetërAlaves e bën “horë” Barcelonën