Pas përfundimit të seancës së parë dhe të vetme stërvitore në Kosovë, për përgatitjen e përfaqësuesës e Kosovës për ndeshjen kualifikuese ndaj Islandës, skuadra Albert Bunjakit, ka marr rrugë drejt qytetit të Shkodrës, ku do të luajë ndeshjen e rradhës në stadiumin e rinovuar të “Loro Boriçit”. Tashmë Përfaqësuesja ka lënë hotelin “Emerald”, dhe i është drejtuar rrugës së kombit për tu akomoduar në Shkodër për përgatitjet e fundit.

Image may contain: 2 people, people standing, car and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing, sky and outdoor

Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Image may contain: 14 people, people standing and outdoor

Artikulli paraprakKrahasimi: Ja sa ka ndryshuar përbërja e Kosovës nga ndeshja ndaj Haitit
Artikulli tjetër“Bye, bye” United, Schwein-i bëhet me skuadër të re