Kosova U18 është kualifikuar në finale të FIBA U18 European Challenger që është duke u zhvilluar në Tiranë.

Djelmoshat tanë në gjysmëfinale kanë triumfuar ndaj Andorrës me rezultat 80:71 dhe tani e presin fituesin nga dueli tjetër gjysmëfinal, Shqipëria – Luksemburgu.


Përgëzime djemve tanë dhe gjithë stafit të Përfaqësueses së Kosovës U18 për këtë të arritur dhe suksese në finalen e madhe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here