Në mbrëmjen e sontme përfaqësuesja e Kosovës në futboll, e luan ndeshjen vendimtare kualifikuese për Euro 2024.

Dardanët do të luajnë në Szusza Ferenc Stadion-Budapest, përballë Bjellorusisë, dhe vetëm fitorja do ta mbante gjallë Kosovën për të shpresuar në pozitën e dytë në grup, edhe pse gjasat janë mjaftë të vogla pas barazimit pa gola ndaj rivalit direkt për atë pozicion, Rumanisë, shkruan Korneri.net

Lojtarët janë në gjendje të mirë, me Edon Zhegrovën që është shumë më mirë se para tri ditëve, kur u inkuadrua në lojë në pjesën e dytë ndaj Ruumanisë, ndërsa pjesa tjetër e skuadrës është “ok”. Por, sonte duhet paraqitje shumë më agresive nga fillimi e deri në fund, në mënyrë që të marrim pikët e plota, në të kundërtën çdo rezultat tjetër na e mbyll çdo mundësi për kualifikim.

Gjyatqërt e ndeshjes do të jenë austriakë, me kryesorin Julian Ëeinberger, dhe ndihmësit e tij Andreas Heidenreich dhe Sara Telek.

Ndeshja nis në ora 20.5, dhe transmetohjet nga televizioni mbarëshiptarë, Digitalb Supersport. /Korneri.net

Artikulli paraprakSpanja fituese e Nations League, Kroacia bie vetëm pas penalltive
Artikulli tjetërGoli i mesfushorit shqiptar i mohoi ngjitjen në Serie B, sulmohet me armë zjarri makina e kapitenit