Kosova sot zhvilloi ndeshjen e dytë kualifikuese për Eurobasket, por edhe këtë radhë pësoi disfatë, pasi në palestrën sportive “Minatori” u mposhtë nga Ukraina.

Ndeshjen e parë Kosova e kishte pësuar nga Sllovenia me rezultat deklasues, ndeshja e sotme ishte më e mirë nga të përzgjedhurit e Arben Krasniqi.

Bazuar në rredhën e ndeshjes Kosova në shumicën e kohës ishte e barabartë me kundërshtarët, mirë çereku i fundit ishte ai që përcaktoi fituesin, pasi basketbollistët tanë nuk kishin koncentrimin e duhur në momentet vendimtare.

Krejt në fund Kosova përsoi disfatë me rezultat 70:63, ku koshashënuesit më të mirë të Kosovës ishin Doellman me 20 pikë dhe Berisha me 11, kurse te Ukaina më të dalluarit ishin Korniienko me 20 dhe Kravtsov me 12 pikë të shënuara.

Type a message…

Artikulli paraprak“Gabigol” i shkakton telashe Santos-it, Barcelona me procedura gjyqësore…
Artikulli tjetërPërse e hoqi policia këtë baner në “Minatori”?