U hesh shorti për Botërorin Katari 2022.

Në Zurich të Zvicrës sapo u mbyll shorti në të cilën janë bërë  të ditura 10 grupet nga pesë përfaqësuese, ndërsa vëmendja më e madhe për ne ishin Kosova dhe Shqipëria që mësuan kundërshtarët e tyre, shkruan Korneri.net

Kosova do të jetë në grupin tepër të vështirë me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë, kurse Shqipëria në grupin tjetër aspak të lehtë me Anglinë, Poloninë, Hungarinë, Andorrën

Këta janë grupet nga A deri tea j J.

Grupi A

 • Portugalia
 • Serbia
 • Republika e Irlandës
 • Luksemburgu
 • Azerbajxhani

Grupi B

 • Spanja
 • Suedia
 • Greqia
 • Gjeorgjia
 • Kosova

Grupi C

 • Italia
 • Zvicra
 • Irlanda Veriore
 • Bullgaria
 • Lituania

Grupi D

 • Franca
 • Ukraina
 • Finlanda
 • Bosnja e Hercegovina
 • Kazakistani

Grupi E

 • Belgjika
 • Uellsi
 • Çekia
 • Bjellorusia
 • Estonia

Grupi F

 • Danimarka
 • Austria
 • Skocia
 • Israeli
 • Moldavia

Grupi G

 • Holanda
 • Turqia
 • Norvegjia
 • Mali i Zi
 • Letonia
 • Gjibraltari

Grupi H

 • Kroacia
 • Sllovakia
 • Rusia
 • Sllovenia
 • Qipro
 • Malta

Grupi I

 • Anglia
 • Polonia
 • Hungaria
 • Shqipëria
 • Andorra
 • San Marino

Grupi J

 • Gjermania
 • Rumania
 • Islanda
 • Maqedonia
 • Armenia
 • Lihtenshtajni

13 ekipe evropiane do të kualifikohet në Kampionatin Botëror që do të mbahet Brenda 28 ditëve, dhe për herë të parë jashtë muajve qershor, korrik apo gusht. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here