Kosovës dhe Shqipërisë humbjet në eliminatoret e Botërorit “Rusia 2018” i kanë kushtuar me rënie në pozicione në ranglistën e re të FIFA-s.

Kosova që pësoi nga Islanda ka humbur gjashtë pozita. Përfaqësuesja e re europiane tani gjendet në pozitën e 170.

Kuqezinjtë nga humbja në Itali dhe miqësoren me Bosnjën ka rënë për 12 pozita në ranglistën e FIFA-s. Shqipëria tani gjendet në pozitën e 66./koha.net/.

Artikulli paraprakKy është rekordi i ri nga Messi: 123 gola kundër top-skuadrave spanjolle
Artikulli tjetërE kërkon e gjithë Evropa, por ai mund të përfundojë te Milani [FOTO]