Saktësisht 90 minuta para fillimit të ndeshjes miqësore, Kosova dhe Letoni u futën në fushën e blertë të stadiumit “Adrm Jashari” për ta patë gjendjen e saj.

Aty shfrytëzuan rastin edhe të njoftohen me njëri tjetrin, dhe të bisedojnë mes vete. Në 19.30 starton miqësorja e parë e Kosovës pas dy viteve në vendin tonë. /Korneri.net

Artikulli paraprak“Dardanët” shfaqin emocionet e para në “Adem Jashari”
Artikulli tjetërShqipëria mbetet makth për Turqinë, fitojmë sërish në Antalia