Pak përpara derbit në NBA në të cilin Boston, ekipi i vendit të dytë në Lindje, mirëpriti nënkampionin aktual Miami, u njoftua se ndeshja nuk do të luhet.

NBA njoftoi se arsyeja për të mos luajtur loja është se “Miami nuk mund të formojë një ekip me tetë basketbollistë”. Numri i deklaruar i lojtarëve të shëndetshëm është minimumi për të luajtur një ndeshje sipas protokollit të ri Covid-19 të ligës më të fortë të basketbollit, përcjell Korneri.net

Miami nuk mund të luante për shkak të koronavirusit dhe monitorimit të kontakteve të ngushta. Pasi të zbulohet se kanë ndodhur midis lojtarëve të infektuar dhe të shëndetshëm, këta të fundit nuk mund të luajnë për shtatë deri në dhjetë ditët e ardhshme.

Shtyrja e ndeshjes Boston-Miami është një në një seri problemesh të mëdha të shkaktuara nga koronavirusi në NBA. Disa ditë më parë, Philadelphia priti Denverin edhe pse kishin vetëm shtatë lojtarë të shëndetshëm.

Artikulli paraprakสมัครสมาชิก Satu88 วันนี้ รับโปรโมชั่นมากมาย
Artikulli tjetërTension ndërmjet Realit dhe Dortmundit