Si zakonisht edhe në këtë derbi nr166. Inter-Milan, të dyja tifozeritë përgatitën koreografi spektakolare para fillimit të ndeshjes.
Është ndjenjë e madhe dhe duhet të jesh shumë fatlum kur je prezent në stadkumin mitik “San Siro”, për të parë nga afër një koreografi të tillë.

Artikulli paraprakGolat Inter-Milan pas pjesës së parë
Artikulli tjetërE trentë, dramatike, spektakolare dhe për “infarkt”, derbi i Madoninna-s