Foto LaPresse/Spada 18 Settembre 2016 Milano (Italia) Sport Calcio Inter vs Juventus - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2016/2017 - Stadio "Giuseppe Meazza" Nella foto: tifosi juventus Photo LaPresse/Spada September 18, 2016 Milan (Italy) Sport Soccer Inter vs Juventus - Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - "Giuseppe Meazza" Stadium  In the pic: juventus supoorters

190 shtete janë duke e transmetuar derbin e madh italian Inter-Juventus që po zhvillohet në Giuseppe Meazza. Më shumë se 78.000 shikues janë prezent në stadium dhe panë një pjesë të fortë dhe me rastin më të mrië që e pati Inter përmes sulmuesin Mauro Icardi që e qëlloi shtyllën. Edhe këtë herë tifozët e Inerit bënë një koreografi të bukr para fillimit të ndeshjes.

Foto LaPresse - Daniele Badolato 18/09/2016 Milano ( Italia) Sport Calcio Inter - Juventus Campionato di Calcio Serie A TIM 2016 2017 - Stadio "Giuseppe Meazza" Nella foto: schieramento Photo LaPresse - Daniele Badolato 18 September 2016 Milano ( Italy) Sport Soccer Inter - Juventus Italian Football Championship League A TIM 2016 2017 - "Giuseppe Meazza" Stadium  In the pic:  team line-ups
Foto LaPresse – Daniele Badolato
18/09/2016 Milano ( Italia)
Sport Calcio
Inter – Juventus
Campionato di Calcio Serie A TIM 2016 2017 – Stadio “Giuseppe Meazza”
Nella foto: schieramento
Photo LaPresse – Daniele Badolato
18 September 2016 Milano ( Italy)
Sport Soccer
Inter – Juventus
Italian Football Championship League A TIM 2016 2017 – “Giuseppe Meazza” Stadium
In the pic: team line-ups
Artikulli paraprakE paralajmëruar dhe e pritshme, Sadat Pajaziti dha dorëheqje
Artikulli tjetërSpektakli në Mezza i takoi Interit