MADRID, SPAIN - DECEMBER 20: Gareth Bale of Real Madrid celebrates after scoring his team's 2nd goal during the La Liga match between Real Madrid and Rayo Vallecano at estadio Santiago Bernabeu on December 20, 2015 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Gareth Bale pritet të jetë pjesë e Realit të Madridit për kohë të pacaktuar apo më saktë deri më 2022. Sipas asaj që publikohet te “Sunday Express”, uellsiani ka pranuar të rinovojë kontratën me “Los Blancos”-it edhe për gjashtë stinorë  të tjera, duke iu dhënë fund zërave që prej kohësh flisnin për një transferim të tij në kampionatin anglez “Premier League”.

Gjithnjë sipas “Sunday Express”, te Reali i Madridit kanë mbetur të kënaqur me paraqitjen e Bale gjatë Europianit të Francës, e për këtë arsye i ofruan atij rinovimin e kontratës, që do të shoqërohet edhe me një rritje të pagës në 417 mijë euro në javë.

Por, ka edhe zëra se kundër tij janë shumë futbollistë tjerë të Realit që konsiderojnë se Bale nuk e meriton këtë kontratë të përmirsuar dukshëm në aspektine pagës pasi nuk është a qi mirë dhe i dobishëm sa bëhet, kështu që paknaqësitë në zhveshtore janë të mëdha, dhe nëse Florentino Perez nuk e zgjedh më shpejt së bashku me Zinedine Zidane, “bomba” është afër  të shpërthej.

Artikulli paraprakUS Open: Nadal eliminohet
Artikulli tjetërEdhe Belotti mungon sonte