Sulmuesit i propozoi një kapiteni një kontratë të re deri në vitin 2023.

Roma është e gatshme të rinovojë kontratën e Edin Dzekos edhe për tri vitet tjera pas kontakteve të reja midis qendërsulmuesit boshnjak dhe Interit, përcjell Korneri.net

Klubi kryeqyetetas synon të konfirmojë kapitenin e parë të huaj pas 22 vjetësh, me një marrëveshje që parashikon një martesë në mes palëve me një pagë të mirë dhe shumë joshëse, në mënyrë që Roma të mos ketë probleme për një sulmues që pa asnjë dyshim ia ka lakminë gjyms a e Evropës, sepse Dzeko konsiderohet ende ndër sulmuesit më të mirë në Kontinentin e vjetër. /Korneri.net

Artikulli paraprakHaaland vendosi për të ardhmen e tij
Artikulli tjetërLajm i keq për Kosovën