Para pak muajsh në miqësoren Chelsea-Arsenal, mesfushori tashmë i huazuar te Valencia, Geoffry Kondogbia, kishte shënuar autogolin e çuditshëm.

Ai autogol nuk ishte asgjë krahasuar me lojtarin e Chelsea, por të huazuarin te Vitesse, Fankaty Dabo. Ky futbollist pot ë dëshironte të shënonte në portën kundërshtare, kurrë nuk do t’ia kishte dal, mirëpo këtë në mënyrë perfekte e bëri në portën e tij, dhe pa asnjë dyshim konsiderohet autogoli i vitit.
Për fat të tij të keq, në fund Vitesse humbi në udhëtim te Groningen 4:2 /Korneri.net

Artikulli paraprakTransferimi më i madh i Arsenalit
Artikulli tjetërTërë bota po tallet me të, dhe nuk e ka herën e parë!