Pas ndeshjeve të së mërkurën mbrëma, janë bërë të ditura 16 skuadrat me të mira evropiane që kanë siguruar plasmanin në rrethin e dytë (knock-out) në garën më prestigjioze.
Të fundit grupin i janë bashkuar Liverpool, Sevilla, Shakhtar dhe Porto.
Këto janë të gjitha skuadrat që janë kualfikuar në 1/16 e finales. /Korneri.net

Artikulli paraprakTë hënën shorti i Champions, caktohen vazot
Artikulli tjetërHamsik i ashpër me skuadrën e tij, ja si e quan eleminimin nga Champions