Kapiteni i Manchester City Vicent Kompany, pritet të largohet nga “citizens”. Sipas mediave britanike, pas disa lëndimeve që e përcollën muajve të fundit, por edhe taktikës që po e luan Pep Guardiola, belgu nuk është në planet e strategut spanjoll, atëherë për të pasur minutazhë më të madhe duhet të gjejë një skuadër tjetër, ndoshta edhe jashtë Premier League. Ka interesime të mëdha edhe nga Spanja dhe Italia për shërbimet e tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here