Sot gjatë ditës Komisioni Disiplinor i FFK-së ka mbajtur sot mblehdjen e radhës, ku në rend dite ishte vendimi për video-skandalin e publikuar javën e kaluar nga IndeksOnline.

Në video-skandal shihet gjyqtari Bajram Gashi duke zbuluar dhuratën që ia kishte bërë një zyrtari të Dritës në lidhje me ndihmën që ua bëri në sfidën e vitit të kaluar me Prishtinën.

Në video shihen edhe trajneri Ismet Munishi, vëzhguesi Ali Ajeti dhe gjyqtari anësor, Edmond Zeqiri.

KD nuk ka mundur të shqiptojë dënimet, derisa ua ka vazhduar pezullimin të katër personave në fjalë, deri në kompletimin e provave.

Artikulli paraprakRekord i rekordeve derbi “Madonnina”
Artikulli tjetërJu kujtohet Luciano Moggi? Ai tani ndodhët në Tiranë me ftesë të….