Trepça89 tashmë ka pranuar trofeun e kampionit e Kosovës për edicionin 2016-17, derisa festa po vazdon edhe në këto momente në stadiumin “Riza Lushta”, ku po mbretëron atmosferë fantastike në të gjitha anët.

Lojtarët që derdhën shumë djersë për këtë sukses historik të skuadrës mësohet se do të lihen në oushim deri me 5 qershor kur dhe do të fillojnë përgatitjet për garat kualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Trepça89 me 12 qershor udhëton drejt Sllovenisë, për përgatitje ku do të zhvillojë edhe tre ndeshje miqësore.

Artikulli paraprakFestë te Liria, Drita e Ferizaj në barazh
Artikulli tjetërZyrtare: Mësohen çiftet e ndeshjeve të barazhit