E kërkuan Chelsea, Manchester United dhe Juventus, por Romelu Lukaku mbeti te Everton për fat të trajnerit Ronald Koeman. Strategu holandez e adhuron shumë lojtarin belg, por ka dhënë një deklaratë shumë interesante që ka bërë tifozët e Barcelonës të ndihen mirë.

“Lukaku ka një potencial të madh të bëhet ndër më të mirët në botë, dhe besoni që këtë mund ta arrijë pasi ai ka vetëm 23 vjet. Para portave kundërshtare është shumë i ftohtë, dika që nuk ka parë kurrë më herët si lojtar, por edhe si trajner. Ma kujton bashkëkombasin tim Patrick Kluivert, i cili si i ri luajti te Barcelona, ndërsa edhe Lukaku mund ta bëjë një gjë të tillë. Everton nuk do të jetë skuadra e tij e fundit pasi ai ka potencial të luajë në një skuadër shumë më të madhe” përfundoi Koeman, i cili në mënyrë indirekte tregoi se ku do të mund të luajë viteve të ardhshme reprezentuesi belg.

 

Artikulli paraprakGjigantët italian në “gjumë”, Chelsea kërkon yllin e Sampdoria-s
Artikulli tjetërZyrtare: KB Trepça me trajner të ri