Ronald Koeman tashmë edhe zyrtarisht është trajner i Barcelonas.

Apo po ë zë vendin e të shkarkuarit Quique Setien, i cili u deklasua 8-2 nga Bayer Munich, dhe kjo disfatë bëri “termet” te blaugranët, përcjell Korneri.net

Trajneri holandez ka në listën e shkurtër tre futbollistë të cilët do të jetë sipas të gjitha gjasave tre përforcimet e para. Për mesfushprin e Ajax, Donny van de Beek, shkruajtëm edhe një ditë më herët, kurse dy lojtarët tjerë janë të njohur edhe më shumë nga trajneri. Michael Keane, qendëmbrojtësi i Evertonit i cili u ble pikërisht në kohën kur Koeman ishte pjesë e klubit anglez dhe me kërkesën e tij, si dhe ylli i përfaqësueses së Holandës dhe i Lynot, Memphis Depay, që është më i adhuruari i Koeman. /Korneri.net  

Artikulli paraprakGerman Mail Order Brides
Artikulli tjetërRijkaard po kthehet