Jose Mourinho tha se ai nuk kishte asnjë problem me Harry Winks ose Dele Alli që u zhdukën në tunel gjatë fitores së Tottenhamit në Ligën e Evropës 2-0 ndaj Royal Antwerp.

Spurs kryesoi Grupin J me fitoren që u vendos me golat në pjesën e dytë nga Carlos Vinicius dhe Giovani Lo Celso. Por Winks, i cili ka qenë i pakënaqur me mungesën e kohës së tij të lojës këtë sezon, u drejtua drejt në dhomën e zhveshjes pasi u  zëvendësua pa kaluar një orë lojë, ndërsa Alli u nis drejt zhveshtores   menjëherë pasi Mourinho kishte bërë të pesë ndryshimet, përcjell Korneri.net

Alli u kthye në stol me kompletin e tij që nuk luante dhe ishte i vetmi zëvendësues i papërdorur që nuk mori pjesë në një ngrohje pas ndeshjes. Mourinho zbuloi se ai i tha Winks të shkonte dhe të vishej brenda dhe nuk ka asnjë problem me aktin e zhdukjes së mesfushorit Alli.

Për Winks, ai tha: ‘Unë i thashë të shkonte, i thashë çdo lojtari që largohej nga fusha të shkonte, sepse kur moti është i ftohtë preferoj që ata të shkojnë në dhomën e zhveshjes dhe të bëjnë një dush dhe të jenë të ngrohtë dhe të sigurt”, që pa dyshim ishte një arsyetim i kotë pasi të gjithë e dine se Alli është me një këmbë jashtë klubit anglez, dhe me shumë gjasa mund të transferohet te PSG, kurse Winks për momentin nuk ka ndonjë ofertë, mirëpo sigurt me këtë minutazh që ka, vera po i duhet e largët. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here