Foto LaPresse - Spada 29 agosto 2015 Milano ( Italia) Sport Calcio Milan - Empoli Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - " Stadio San Siro " Nella foto: bacca Photo LaPresse - Spada 29 August 2015 Milan ( Italy) Sport Soccer Milan - Empoli Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - " San Siro Stadium " In the pic: bacca

Cdo ditë e më shumë, shumë yje europianë kërkohen nga futbolli kinez. Rradha është për sulmuesin e Serisë A, Carlos Bacca.

Ai ka vetëm 5 ditë kohë, për të zgjedhur mes milionave nga Kina dhe Europës. Carlos Bacca është në një udhëkryq të sikletshëm, sepse Tianjin Quanjian i ofron 12 milionë euro në vit, 3 herë më shumë se Milani.

Trajneri Fabio Canavaro e do te skuadra që drejton dhe tashmë varet gjithçka nga sulmuesi kolumbian, sepse Milani do të ishte i lumtur ta shiste për rreth 30 milionë euro.

Mbetet të shohim se cili do të jetë vendimi i lojtarit, i cili edhe më parë ka refuzuar disa oferta nga Kina.

Artikulli paraprakRevulucioni kinez tani fokusohet në akademi të futbollit, 500 mijë…
Artikulli tjetërEnrique merrë mësim nga PSG, ndryshon strategjinë e Barcelonës…