Sulmuesi i skuadrës angleze Chelsea, Diego Costa ishte gjerësisht i zgjedhur si njëri prej atyre emrave të mëdhenj, me raporte që pretendonin se spanjolli i lindur në Brazil kishte vendosur për një rekord të ri në Kinë.

Megjithatë, Tianjin doli të shuajë thashethemet brenda natës, duke lëshuar një deklaratë duke thënë se klubi nuk ka pasur kontakt me yllin e Chelseat dhe kështu nuk ka një kontratë në vend.

“Përsa i përket thashethemeve të gjera që Diego Costa i Chelseat pritet të bashkohet me Tianjin Quanjian, klubi ynë dëshiron të sqarojë se deri më tani nuk kemi komunikuar me Diego Costa në lidhje me një transferim”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga klubi kinez./Korneri.net.

Artikulli paraprakTë gjithë e dinë se jam Barça, por ende nuk kemi pasur…
Artikulli tjetërE thotë Pogba: Rashford e kishte ndjerë golin nga goditja e lirë…