Është një luftë e rreptë në mes Liverpool dhe Barcelonës, që kanë nis një betejë të ashpër rreth brazilianit Philippe Coutinho i cili sipas mediave spanjolle dhe një pjese të madhe të mediave evropiane ka pranuar të transferohet te Barcelona, kurse trajneri Jurgen Klopp po vazhdon të refuzojë klubin katalunas, përcjell Korneri.net.

Janë edhe disa media britanike që me gjasë nuk po dëshirojnë të besojnë se një tjetër yll i madh po largohet nga Premier League në drejtim të La Liga apo Barcelona si rasti me Luis Suarez, mirëpo realiteti është se oferta prej më shumë se 100 milionë euro nga katalunasit, është e parezistueshme për klubin e famshëm anglez, që do të duhet të mendoj shpejtë për pasardhësin e Coutinhos, njërit prej futbollistëve më të mirë në Angli. /Korneri.net

Artikulli paraprakMbappe objektivi tjetër i PSG
Artikulli tjetërFutbollistët më të dobët në histori që kanë veshur fanellën me numër 10