Mund t’iu duket e pamundur, e pa realizueshme, por kur Bayern Munchen kërkon ndonjë lojtarë, por edhe trajner e sidomos gjerman, këtu puna është e kryer.

Sipas mediave gjermane, pas tri viteve kur do t’i skadoj kontrata me bavarezët strategut të madh italian Carlo Ancelotti, ne stolin e gjigantit gjerman do të ulet Jurgen Klopp.

Kjo sipas mediave të atjeshme është punë e kryer, pavarësisht se ende nuk është dëgjuar fjala e vet Klopp apo ndonjë sinjal edhe nga Liverpool, mirëpo mos të harrojmë se jemi duke folur për një transferim që do të duhet të ndodh në vitin 2019, dhe deri atëhere ka kohë.

 

 

Artikulli paraprakHamsik: 100 gola për Napolin
Artikulli tjetërEdhe dy gola të Shkelzen Gashit